Event Lighting DELUGEM120WFX
At its core, a single 120W RGBL light engine paired with a large 140mm Fresnel lens provides a beautiful, smooth wash with a versatile motorised zoom from 3.8° to 38°. Achieving an impressive output of 93,750 Lux @ 2m (at 3.8°), the DELUGEM120WFX ensures your lighting cuts through.
The fixture’s signature eye-candy effect comes from the surrounding 48 x 1W RGBWW Aura LEDs. This ring allows for intricate pixel mapping, creating captivating visual layers that complement the primary wash.